Nu ești autentificat.

#1 2020-10-07 09:58:27

karinafirca
Membru
Data înregistrării: 2020-10-07

Micul Alex tremura si ameninta

Buna
Acum, aprox 3 luni am primit o femela, Micul Alex (Jeko). A fost cumparata din pet-shop, vanduta, luata inapoi, data iar la altcineva(o prietena) si intru-un final a ajuns la mine, cu scopul de a fi vanduta, again sad. Am tinut-o la cabinet, i-am urmarit comportamentul: ma apropii de ea si tipa la mine, stau langa ea isi dilata pupilele si incepe sa tremure! Am ajuns la concluzia ca este traumatizata, deci n-am mai lasat-o pe prietena mea s-o vanda, numai bine ca mi-a facut-o cadou! Nu resusesc sub nicio forma sa ma imprietenesc cu ea. Mananca din mana, se relaxeaza cand ii pun muzica clasica si are momente cand cere sa i se faca dus smile). Am o sticla cu apa cu pulverizator si sta sa fie udata, dar atat, dupa care iar tipa la mine si sare sa muste. Cere de manacare si face scandal daca nu primeste ce vrea smile). Ii dau nuca, semeninte pt papagali, banana, mere, pere, castraveti, portocala, ardei. M-am gandit sa iau o pereche, dar mi-e ca ori il bate ori devine si el agresiv. Vreau sa-i dau drumul, mi-e ca nu o mai prind. Nu stiu ce sa ma mai fac cu ea, o iubesc si ma frustreaza faptul ca nu ma lasa sa ma apropii de ea mai mult. A vorbit la un moment dat, asta pana sa nu ajunga la mine (la primul proprietar) statea s-o mangaie, dormea pe el. Nu mai vorbeste, nu mai vrea nimic! sad Ce as putea sa fac sau cum as putea face?

Ultima modificare de karinafirca (2020-10-07 09:59:42)

Deconectat

Subsol forum