Nu ești autentificat.

#191 2009-10-02 09:29:49

adita
Administrator
Din: bucuresti
Data înregistrării: 2007-03-30

Re: Motivarea absentelor

asa e m bn smile

" speranta moare ultima "

Deconectat

#192 2009-10-07 21:02:28

cinthya
Membru
Din: neverland
Data înregistrării: 2007-01-31
Website

alina, felicitari!!! te sustinem in perioada grea care urmeaza tongue

marcel, felicitari si tie!

2zzq1jc.jpg

Deconectat

#193 2009-10-17 17:35:05

Marcel
Owner
Din: Cluj-Napoca
Data înregistrării: 2005-01-28
Website

Felicitari mie? Pentru? roll.

Pana la urma nu e chiar asa grav daca vorbesti cu dulapul. Mai rau e cand si dulapul vorbeste cu tine.

Deconectat

#194 2009-10-17 20:34:13

cinthya
Membru
Website

pfa tongue

2zzq1jc.jpg

Deconectat

#195 2009-10-21 18:08:10

vio:)
Membru
Din: Bucuresti
Data înregistrării: 2008-05-18

Ce mai faceti? Nu am mai intrat de mult... dar nu v-am uitat sa stiti..
Alina ai o fetita f frumoasa, asa grasuta.... tongue sa fie sanatoasa si cuminte!!
Eu mai am o luna.. La 33 de saptamani avem 2 kg, ce zici cam cat se face big_smile Pentru ca intentionam sa nastem natural.
Marcel, pe acest forum se pot trimite mesaje private? sau cum procedez daca vreau sa fac schimb de id-uri tongue

Promit sa revin maine si cu niste pozici :*

Deconectat

#196 2009-10-22 21:10:14

adita
Administrator
Din: bucuresti
Data înregistrării: 2007-03-30

hehe bine ai revenit vio :* sanatate multa si nastere usoara

" speranta moare ultima "

Deconectat

#197 2009-10-29 11:52:14

alinabojuc
Membru
Din: dej
Data înregistrării: 2008-03-16

vio ce ma bucur ca ai dat de veste. big_smile
Alexandra a avut la 36 de sapt 2.8 kg iar la nastere la 38 de sapt. si un pic 3 kg.
Si eu am intentionat sa nasc natural dar uite ca din cauza unei probleme la inima am ajuns la cezariana. puteam sa nasc si natural insa era posibilitatea agravarii bolii de la inima. si decat peste ani operatie la inima mai bine acum cezariana.
noi suntem bine. adica avem si probleme ca toti bebelusii sa nu credeti ca traim in puf. hmm dar o sa treaca, sper... vio sa te inarmezi cu multa rabdare si putere. eu acum nu mai pot de mila ei cat se chinuie saraca din cauza colicilor. hmm
Bobi si toto sunt foarte bine. cam suparati ca nu mai e asa cald afara sa ii scot pe balcon. dar ii las prin camera sa se desfasoare. ieri am stat putin cu alexandra langa colivia lor si la un moment dat au inceput sa topaie pe acolo si a inceput alexandra sa zambeasca cu gura pana la urechi. a fost un moment minunat. tongue

Deconectat

#198 2009-11-01 11:23:07

cinthya
Membru
Website

alina, mai bine ca ai facut cezariana....sa nu-ti para rau, te-ai chinuit mai putin si nu mai suntem in epoca de piatra...o sa treaca si perioada cu colicile big_smile

2zzq1jc.jpg

Deconectat

#199 2009-11-08 19:15:11

Marcel
Owner
Website

Acuma 1-2 saptamani am vazut ceva la stiri, ca totusi, daca nu sunt anticipate complicatii, ar fi mai ok sa se nasca natural...

Alina a scris:

e mare bataie de cap cu pfa. si sotul meu are. a fost la norma acu e la venit real. e jale, sincer. taxe peste taxe.

Da, intr-adevar sunt ceva drumuri de facut, mai ales la infiintare si o perioada dupa. Dar totusi, e mai avantajos un contract de colaborare decat cel de munca, pentru ca poti primi si o parte din taxele pe care l-ar fi platit firma pentru un angajat cu carte de munca (pe langa cele pe care le plateste angajatul). Depinde si de domeniile si de activitatea ca PFA, dar poti cumpara o gramada de chestii (de ex, rechizite pentru bebe) sau sa-ti platesti abonamentul la telefon, curent, internet si sa le poti deduce. Pe scurt, pe langa un potential venit un pic mai mare, poti face sa ai un impozit mai mic. Astea fiind spuse, chiar il compatimesc pe sotul tau tongue. Dar, repet, depinde si de tipurile de activitati rulate.

Vio a scris:

Marcel, pe acest forum se pot trimite mesaje private? sau cum procedez daca vreau sa fac schimb de id-uri

Banuiesc ca da, desi forumul a fost mutat de colo colo si o parte din functii au cam avut de suferit.  Poti trimite mesaj pe email... cred... iti apare linkul de email acolo langa avatar (la alte persoane).

Bafta si tie Vio! smile

Pana la urma nu e chiar asa grav daca vorbesti cu dulapul. Mai rau e cand si dulapul vorbeste cu tine.

Deconectat

#200 2009-12-09 13:06:28

Marcel
Owner
Website

Sunt dator sa anunt ca am devenit unchi din nou. Sotia fratelui meu a nascut in 1 decembrie la ora 6:30 o fetita. O cheama Emanuela Adelina si e foarte mica, somnuroasa, mancacioasa si galagioasa. Am spus ca "din nou" pentru ca fratele meu mai are un copil, pe Raul "papaditu", care in februarie o sa implineasca 5 ani. I se vede mana in a treia poza in acest topic: http://www.papagali.eu/viewtopic.php?id=654

Deconectat

Subsol forum